ایمیل

ariasaanat[@]gmail.com

تلفن کارخانه

02156417038

پیام در واتساپ

3322212 - 0938

مخزن پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن - آریا صنعت

مخزن پلی اتیلن چیست

در رابطه با چیستی مخزن پلی اتیلن باید بگوییم که این مخزن یک نوع وسیله ذخیره سازی است که از مواد پلی اتیلن ساخته شده است. پلی اتیلن که در ترکیبات ساختاری مخزن پلی اتیلن وجود دارد نیز یک نوع پلاستیک است ( HDPE 3840) به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی مناسب، برای ساخت انواع وسایل و محصولات مورد استفاده قرار می­گیرد. مخازن پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه، شکستگی، خوردگی و تغییرات دمایی، به منظور ذخیره و حفظ مایعات مختلف مورد استفاده قرار می­ گیرند. بنابراین می­توان به این نتیجه دست یافت که مخزن پلی اتیلن، کاربرد گسترده­ای در صنعت دارد و همچنین مزایای زیادی را به خود اختصاص می­دهد. البته مخزن پلی اتیلن شامل انواع متفاوتی است که هرکدام ویژگی­های مختص خود را دارند. از این رو اگر تمایل دارید که نسبت به مخزن پلی اتیلن، اطلاعات بیشتر و کامل­تری را کسب کنید، پیشنهاد می­کنیم که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

توجه: قابلیت تحمل درجه حرارت مخازن پلی اتیلن بین دمای C ۲۰- الی  C ۸۰+ درجه سانتیگراد می باشد.

توجه: در زمان نصب در محل قرار گیری مخزن بصورت کاملا مسطح باید باشد.

همان­طور که در ابتدا توضیح دادیم، مخزن پلی اتیلن یک نوع مخزن پلاستیکی است که برای ذخیره کردن آب، مواد اسیدی و بازی و مشتقات نفتی و مایعاتی که با پلی اتیلن سازگاری دارند، مورد استفاده قرار می­گیرد. این نوع مخزن پلاستیکی به علت کاربردی که دارد، در صنایع مختلفی چون صنعت ساختمان سازی، کشاورزی و همچنین صنایع شیمیایی مورد استفاده قرار می­ گیرد. لازم است اشاره کنیم که مخازن پلی اتیلن، تحت عنوان مخازن پلیمری نیز شناخته می­شوند که محبوبیت زیادی را در صنعت از آن خود کرده­اند؛ به طوری که می­توان ادعا کرد این نوع از مخازن، درصد محبوبیت بالاتری به نسبت سایر انواع مخازن دارند. مخزن پلی اتیلن در اندازه­ ها و ظرفیت­های مختلف تولید می­شود که برای استفاده در صنایع مختلف مانند صنایع شیمیایی، نفت و گاز، آب و فاضلاب، کشاورزی و حتی بسیار کاربرد دارد.

مخزن پلی اتیلن - آریا صنعت

انواع مخزن پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلن در انواع مختلفی تولید می­شوند، که شامل موارد زیر هستند:

مخازن عمودی

این نوع از مخزن پلی اتیلن دارای شکل استوانه­ای یا مستطیلی هستند که برای ذخیره و حفظ مایعاتی مانند آب، فاضلاب، سوخت و گاز استفاده می­شوند. ظرفیت این مخازن معمولاً بین ۵۰ لیتر تا ۵۰۰۰۰ لیتر تعریف می­شود.

مخازن افقی

این نوع مخازن نیز شکل استوانه­ای دارند و برای ذخیره و حفظ مایعاتی مانند آب، سوخت، گاز و مواد شیمیایی استفاده میشوند. ظرفیت این مخازن مانند مخازن عمودی است و تنها تفاوت این دو مخزن پلی اتیلن در نحوه ایستادن آن­ها است. همان­طور که از نام این مخزن انتظار می­رود، به صورت افقی در محل مورد نظر قرار می­گیرد.

مخازن قیفی

این نوع از مخزن پلی اتیلن دارای شکل استوانه­ای و در انتها قیفی شکل هستند که عمدتا توسط شرکت آریا صنعت برای ساخت میکسر های پلی اتیلن مواد شیمیایی، شوینده، آب، فاضلاب، سوخت و غیره …. استفاده می­شوند. ظرفیت این مخازن معمولاً بین ۵۰ لیتر تا ۳۰۰۰۰ لیتر تعریف می­شود.

مخازن نگهدارنده مایعات شیمیایی IBC TANK

این مخازن برای ذخیره و حفظ مایعات شیمیایی خطرناک و قابل اشتعال استفاده می­شوند. آن­ها دارای اقلام ایمنی مانند دربهای قفل شونده، سیستم­های جرقه زن و سیستم­های حفاظت در برابر انفجار هستند.

مخازن نگهدارنده آب

مخازن نگهدارنده آب برای ذخیره و حفظ آب در منازل، مزارع و صنایع کشاورزی استفاده می­شود. این نوع از مخزن پلی اتیلن معمولاً دارای سیستم­های فیلتراسیون و تهویه هوا هستند.

مخازن نگهدارنده نفت و گاز

این نوع از مخازن پلی اتیلن برای ذخیره و حفظ نفت و گاز در صنایع نفت و گاز استفاده می­شوند و همچنین دارای سیستم­های ایمنی مانند سیستم­های خاموش کننده حریق و سیستم­های جلوگیری از انفجار هستند.

مخازن پلی اتیلن به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی خود، به عنوان یک راه حل اقتصادی و کارآمد برای ذخیره سازی مایعات در صنایع مختلف شناخته شده ­اند. اما اگر بخواهیم این مخازن را از نظر ظاهری دسته بندی کنیم، می­توانیم موارد زیر را نام ببریم:

مخزن پلی اتیلن افقی

مخزن پلی اتیلن عمودی

مخزن پلی اتیلن قیفی

مخزن پلی اتیلن آسان رو

مخزن پلی اتیلن مکعبی

مخزن پلی اتیلن زیرپله

مخزن پلی اتیلن بیضی

مخزن پلی اتیلن نیسانی

مخزن پلی اتیلن قیفی

مخزن پلی اتیلن سمپاش

مخزن پلی اتیلن IBC

مخزن پلی اتیلن سپتیک

مخزن پلی اتیلن کلرزنی

مخزن پلی اتیلن انبساط

البته که هرکدام از این مخازن به نسبت ویژگی­ها و کارایی که دارند، تهیه می­شوند، اما در حالت کلی وظیفه این مخازن، نگهداری از مایعات به شمار می­ آید.

فیتینگ مخزن پلی اتیلن

فیتینگ مخزن پلی اتیلن، قطعه‌هایی هستند که برای اتصال لوله‌ها یا خطوط لوله‌کشی به مخزن‌های پلی اتیلن استفاده می‌شوند. این فیتینگ‌ها معمولاً از مواد پلی اتیلن با کیفیت بالا ساخته می‌شوند تا از مقاومت و دوام مناسبی برخوردار باشند. این اتصالات می‌توانند به صورت جوشی، رزوه، یا سایر روش‌های اتصال متداول در صنعت استفاده شوند. هدف از استفاده از این فیتینگ‌ها ایجاد اتصالات محکم و مطمئن بین لوله‌ها و مخزن‌های پلی اتیلن است تا انتقال و ذخیره سیالات یا گازها به صورت ایمن و کارآمد انجام شود.

مزایای مخزن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن

از جمله مزایای مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن، می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقاومت در برابر خوردگی

مخزن پلی اتیلن مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارد و به راحتی تحت تاثیر عوامل محیطی نظیر رطوبت، اسیدها و بازها قرار نمی­گیرد.

سبک و قابل حمل

مخزن پلی اتیلن به دلیل وزن سبک خود، قابل حمل و نصب آسان است و همچنین به تجهیزات سنگین برای جابجایی و نصب نیاز ندارد.

ضد لغزش

سطح داخلی مخزن پلی اتیلن ضد لغزش است که از رفت و برگشت مایع در داخل مخزن جلوگیری به عمل می­آورد.

ضد آب

پلی اتیلن ضد آب است و به همین دلیل به راحتی تحت تاثیر رطوبت قرار نمی­گیرد، بنابراین، مایعات در داخل مخزن پلی اتیلن در برابر نفوذ آب و رطوبت محافظت می­شوند.

قابلیت ترک خوردگی

مخزن پلی اتیلن دارای قابلیت ترک خوردگی است که در صورت تحمل فشار زیاد، به جای شکستن، ترک خورده و از نشت مایع جلوگیری می­کند.

توجه: در صورت ایجاد ترک یا شکستگی در مخازن پلی اتیلن شرکت آریا صنعت با دستگاه مخصوص جوشکاری پلی اتیلن ( الکترو فیوژن ) ترمیم می نماید.

عایق حرارتی

پلی اتیلن دارای خواص عایق حرارتی است که باعث حفظ دمای مایع در داخل مخزن می­شود.

قابلیت تولید در اندازهای مختلف

همان­طور که اشاره کردیم مخازن پلی اتیلن به راحتی در اندازها و ظرفیت­های مختلف تولید می­شوند و به نسبت نیازهای مختلف صنایع قابل تنظیم هستند.

قابلیت بازیافت

طبق چیزی که می­دانیم این مخازن به نوعی پلاستیک هستند و به همین دلیل پلی اتیلن قابل بازیافت است که به عنوان یک ماده قابل استفاده مجدد در صنعت پلاستیک استفاده می­شود. این مورد به حفظ منابع طبیعی و کاهش آلودگی محیط منجر می ­شود.

با توجه به تمام ویژگی­ های مثبت مخزن پلی اتیلن می­توان فهمید که این نوع مخزن بهترین مورد برای نگهداری از مایعات در صنایع مختلف و باغات به شمار می­ آید.

توجه: در صورت نیاز می توان در داخل مخازن پلی اتیلن ساخت شرکت آریا صنعت از سیستم های گرمایشی و سرمایشی با لوله استنلس استیل و تیتانیوم یا لوله های نیو پایپ آذین استفاده کرد.

قیمت مخزن پلی اتیلن

قابل بیان است که تعیین قیمت مخزن پلی اتیلن به صورت ذکر یک قیمت واحد تقریبا غیرممکن است؛ چرا که شرایط و عوامل مختلفی وجود دارند که در تعیین قیمت مخزن پلی اتیلن باید مورد توجه قرار بگیرند. در همین راستا، قیمت مخزن پلی اتیلن تک لایه و سه لایه می­تواند تحت تاثیر عوامل زیر مورد بررسی قرار بگیرد و تخمین زده شود:

ضخامت و وزن مخزن

کاملا ملموس است که در خصوص تعیین قیمت مخزن پلی اتیلن، مخازن با ضخامت و وزن بیش­تر قیمت بالاتری را به خود اختصاص می­دهند.

ابعاد مخزن

همان­­طور که پیش از این اشاره کردیم، اندازه و ابعاد مخزن پلی اتیلن، به نسبت نیاز افراد متفاوت است. با این حساب، مخازن که بزرگ­تر هستند، میزان بیشتری از مواد را صرف ساختار خود کرده­اند، برای همین هم قیمت بالاتری دارند.

کیفیت مواد استفاده شده

استفاده از موادی با کیفیت بالا که از استانداردهای جهانی برخوردار هستند در ساخت مخزن پلی اتیلن ، قیمت آن­ را افزایش می­دهد.

تکنولوژی ساخت

استفاده از تکنولوژی پیشرفته در ساخت مخزن پلی اتیلن ممکن است قیمت آن را افزایش دهد. البته این عامل صد درصدی نیست و نمی­توان گفت که حتما موجب افزایش یا کاهش قیمت مخزن پلی اتیلن  می­شود؛ در حالت کلی به عوامل دیگر نیز وابسته است.

به منظور خرید مخزن پلی اتیلن، دقت داشته باشید که هر شرکتی قادر به تولید و طراحی خدمات مهندسی با کیفیت بالا نیست؛ برای همین هم خوب است پیش از اقدام به خرید مخزن پلی اتیلن، نسبت به شرکت سازنده اطلاعات کافی کسب کنید و مطمئن شوید که مخزن مورد نظر شما از نظر کیفیت، کارایی، طول عمر و دیگر موارد، بهترین عملکرد ممکن را به شما ارائه خواهد داد. شرکت آریا صنعت، به عنوان یک شرکت متخصص در زمینه طراحی تجهیزات مهندسی و صنعتی، از جمله مخزن پلی اتیلن، می­تواند کیفیت محصول تولیدی خود را تضمین نماید. اعتبار آریا صنعت از اعتماد مشتریانش سرچشمه می­گیرد که طی سال­ها تلاش و کوشش پی در پی به دست آمده است.

سوالات متداول مخزن پلی اتیلن

در رابطه با چیستی مخزن پلی اتیلن باید بگوییم که این مخزن یک نوع وسیله ذخیره سازی است که از مواد پلی اتیلن ساخته شده است. مخازن پلی اتیلن به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه، شکستگی، خوردگی و تغییرات دمایی، به منظور ذخیره و حفظ مایعات مختلف مورد استفاده قرار می­گیرند.

قیمت مخزن پلی اتیلن تک لایه و سه لایه می­تواند تحت تاثیر عوامل زیر مورد بررسی قرار بگیرد و تخمین زده شود:

ضخامت و وزن مخزن

ابعاد مخزن

کیفیت مواد استفاده شده

تکنولوژی ساخت

دیدگاهتان را بنویسید

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× درخواست سفارش