ایمیل

ariasaanat[@]gmail.com

تلفن کارخانه

02156417038

پیام در واتساپ

3322212 - 0938

پکیج تزریق

پکیج تزریق


در این محتوا ابتدا به معرفی پکیج تزریق و کاربرد آن در صنایع مختلف می پردازیم. سپس انواع مختلف آن را معرفی کرده و در مورد مهمترین انواع، توضیحاتی ارائه خواهیم کرد. در ادامه نکاتی در مورد خرید پکیج و قیمت آن نیز برای شما مصرف کننده عزیز ذکر خواهیم کرد.

فیلم پکیج تزریق شرکت آریا صنعت

معرفی پکیج تزریق و بررسی کاربردهای آن

همانطور که می دانید، بسیاری از صنایع و شرکت ها برای تولید محصولات یا فرآوری مواد، نیاز به تزریق ماده شیمیایی به سیالات دارند.

این مواد شیمیایی می توانند جامد یا مایع باشند. تعیین دقیق مقدار لازم برای افزودن ماده شیمیایی به سیال، نیازمند دستگاه هایی به روز و پیشرفته است که در صنایع، از آنها با عنوان پکیج تزریق یاد می شود.

در واقع، پکیج تزریق مجموعه ای متشکل از اجزایی دقیق مانند مخزن، میکسر، پمپ های تعیین دوز و… است که مطابق مقدار دوز تعیین شده عملیات تزریق ماده شیمیایی به سیال را انجام می دهند.

در واقع سیال درون مخزن قرار می گیرد و ماده شیمیایی مطابق اندازه تعیین شده توسط پمپ دوزینگ به سیال اضافه می شود و میکسر نیز وظیفه ترکیب کردن آنها را بر عهده دارد.

امروزه، استفاده از پکیج تزریق مواد شیمیایی با استقبال گسترده ای از سوی صنایع مواجه شده است. برای مثال در صنعت آب و فاضلاب برای از بین بردن رسوب ها یا ضدعفونی کردن آب شهری، از پکیج تزریق استفاده می کنند.

همچنین صنایع غذایی برای افزودن اسانس ها و افزودنی های موجود در محصولات نیز از پکیج تزریق استفاده می کنند.

پکیج تزریق

مهمترین انواع پکیج های تزریق

همانطور که گفته شد، امروزه از پکیجهای تزریق استفاده زیادی صورت می گیرد. اما از مهمترین کاربردهای پکیج های تزریق که در زندگی روزمره ما نقشی مهم و اساسی دارند، می توان به صنعت آب و فاضلاب و پالایشگاه ها اشاره کرد.

در این قسمت از محتوا قصد داریم به معرفی مهمترین انواع پکیجهای تزریق و بررسی کاربردهای آنها بپردازیم.

• پکیج تزریق کلر زنی مایع:

برای ضدعفونی کردن و تصفیه آب در صنایع مختلف از جمله آب و فاضلاب، از پکیج های تزریق کلر زنی مایع، استفاده می شود. آب لوله کشی شهری که هر روز از آن استفاده می کنیم، از طریق همین انواع پکیج تصفیه شده و به دست ما می رسد.

در استخرها نیز برای گندزدایی و ضدعفونی کردن آب، از این نوع پکیج های تزریق استفاده می کنند. همچنین برای گندزدایی آب در صنایع مهمی مانند صنایع غذایی و دارویی نیز از پکیج تزریق کلر زنی مایع استفاده می شود.

• پکیج های تزریق سرچاهی: این نوع پکیج، بیشتر در پالایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. تجهیزات بسیاری از پالایشگاه ها به دلیل استفاده مداوم از مواد شیمیایی قوی، مورد استهلاک، فرسایش و خوردگی قرار می گیرند.

بنابراین این صنایع برای محافظت از لوله ها و اتصالات دستگاه های خورد در برابر سایش و خوردگی از پکیج های تزریق استفاده می کنند و با تزریق مواد شیمیایی خاصی، مقاومت تجهیزات خود را افزایش می دهند.

• پکیج های تزریق ضد انفجار: بسیاری از پالایشگاه ها و صنایع پتروشیمی با موادی شیمیایی سر و کار دارند که اندکی تغییر در دوز مصرفی آن ها، می تواند باعث وقوع خطراتی مانند انفجار شود. کاربرد پکیج های تزریق در صنایع پتروشیمی بسیار مهم و ضروری است.

در واقع پکیج های تزریق ضد انفجار، دستگاه هایی بسیار پیشرفته و دقیق هستند که با بررسی دقیق PH و دوز مواد شیمیایی، از بروز خطراتی مانع احتراق یا انفجار در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه ها جلوگیری می کنند.

پکیج تزریق

• پکیج های تزریق مواد غذایی: تهیه مواد غذایی، امری خطیر و حساس محسوب می شود چرا که مواد غذایی به طور مستقیم با جان انسان سر و کار دارند.

در واقع اگر در مراحل تولید مواد غذایی، استانداردهای لازم رعایت نشود، ممکن است خطراتی برای انسان ایجاد کنند.

بنابراین استفاده از پکیج های تزریق در صنایع تولید مواد غذایی کاربرد بسیاری دارد. صنایع مواد غذایی آب مورد استفاده در محصولات را با استفاده از همین پکیج ها، گندزدایی و ضدعفونی می کنند.

همچنین کنترل PH مواد غذایی نیز از طریق استفاده از انواع پکیج های تزریق میسر می شود. نکته مهم دیگر، در زمینه تولید محصولات غذایی، تعیین دقیق افزودنی های مجاز و اسانس های نگهدارنده به آنها می باشد که پمپ های تعیین دوز این پکیج ها به طور دقیق این وظیفه را نیز انجام می دهند.

 

پکیج تزریق پلی الکترولیت

پکیج ترزیق پلی الکترولیت، پکیجی است که به منظور تصفیه آب و پساب‌ها، تولید آب آشامیدنی، تصفیه پساب‌های شهری و تصفیه فاضلاب‌های نفت و گاز و … استفاده می‌شود.

در این پکیج به منظور ایجاد لخته‌های بزرگ و انجام فرایند لخته سازی، از منعقد کننده ای با نام پلی الکترولیت استفاده می‌شود. نام دیگر این ماده پلی اکریل آمید می‌باشد. این ماده یک ترکیب پلیمری است که دارای وزن مولکولی بالایی می‌باشد.

همچنین این ماده به صورت محلول در آب وجود دارد. پلی اکریل آمیدها به منظور ته نشین کردن مواد جامد و معلق درون آب‌ها استفاده می‌شود. همچنین آن‌ها توانایی این را دارند که در رنگ بری مایعات از آن‌ها استفاده شود.
برای اینکه بتوان از این ماده در صنایع تصفیه آب‌ها و پساب‌ها استفاده کرد نیاز به وسیله ای با نام پکیج تزریق پلی الکترولیت می‌باشد. پکیج تزریق پلی الکترولیت دارای وزن نسبتا پایینی می‌باشد و همچنین فضای کمی را نیز اشغال می‌کند. در این پکیج ابتدا می‌بایست، پودر پلی الکترولیت، به همراه آب مخلوط شود تا محلول رقیقی به دست آید.

بعد از اینکه محلول به اندازه کافی رقیق شد، و به درصد مورد نیاز برای تزریق رسید، در مخزن ریخته می‌شود و انقدر مخلوط و میکس می‌شود تا یک ماده همگن ایجاد شود. پکیج تزریق پلی الکترولیت دارای یک پمپ تزریق می‌باشد که محلول توسط آن به محل مورد نظر کاربر تزریق می‌شود.

دوزینگ پکیج

با توجه به استاندارد های موجود و اهمیت این استاندارد ها باید از پکیج تزریق های خاصی در موارد مختلف استفاده نمود. باید با توجه به نیاز فرآیند موجود شما طراحی های خاصی را انجام داده و بهترین کیفیت را دریافت کنید.

دوزینگ پکیج می تواند به راحتی انواع مواد شیمیایی را به نفت و مشتقات موجود در آن وارد کرده و کاربرد های بسیار زیادی را داشته باشد.

در پروژه های نفتی مختلف و بسیار زیادی می توانید این محصولات را مشاهده کرده و کاربرد های بسیار زیاد آن ها را شاهد باشید.

توجه داشته باشید که تعداد پروژه های موجود در ایران که از این پکیج ها استفاده کرده اند روز به روز نیز در حال افزایش می باشد. بالا رفتن بازدهی و جلوگیری از خرابی های متعدد باعث استقبال افراد شده است.

تزریق مواد شیمیایی به بویلر

برای اینکه آب بویلر های مختلف دارای کیفیت قابل قبولی باشد باید به صورت مستمر آن ها چک شوند. بعد از چک کردن این آب باید به اندازه کافی تزریق انجام شود.

نوع و میزان تزریق باید دقیق بوده و توسط پکیج تزریق انجام شود. دقت کنید که استفاده از پکیج تزریق در این موارد بسیار گسترده بوده و می توانید میزان بخار تولیدی را نیز به راحتی تنظیم کنید.

استفاده از این محصولات چند منظوره بوده و به راحتی می توان از آن ها بهره برد. نصب و راه اندازی این وسایل و تجهیزات را به افراد متخصص واگذار کنید. بازدهی بویلر به صورت مستقیم با پکیج تزریق در ارتباط می باشد.

 

نکاتی که لازم است در خرید پکیج تزریق در نظر بگیرید

برای خرید پکیج های تزریق مناسب، باید در نظر داشته باشید که جنس مخزن، پمپ و اتصالات دستگاه به حدی خوب باشد که هنگام برخورد با مواد شیمیایی در طولانی مدت، مورد سایش و خوردگی قرار نگیرد.

از طرفی باید با توجه به کاربرد مد نظر خود، نوع مناسبی از پکیج تزریق را انتخاب کرده و از آن بهره ببرید.

همچنین لازم است دقت کنید که قسمت پمپ تعیین دوز دستگاه، دقیق باشد و قابلیت تنظیم اتوماتیک داشته باشد تا عملیات تزریق با کمترین خطای ممکن انجام شود. قیمت پکیج تزریق نیز از عوامل تاثیر گذار بر میزان استقبال صنایع از محصول می باشد.

بدیهی است دستگاه های با کیفیت، قیمت بیشتری نسبت به انواع بی کیفیت داشته باشند اما قطعا فرآیند تولید محصول در آن ها بهتر صورت می گیرد و دوام و ماندگاری این تجهیزات نیز بیشتر است و در دراز مدت شما را با هزینه تعویض یا تعمیر مواجه نخواهند کرد. پس بهتر است برای استفاده بهینه، دستگاهی با کیفیت و با قیمتی مناسب خریداری نمایید.

پکیج تزریق

پکیج تزریق در تهران

شرکت آریا صنعت با نام تجاری آرنیکاپلاست از سال ۱۳۹۰ با تکیه بر دانش مهندسی و ثبت اختراع ساخت میکسرهای پلی اتیلن جایگزین میکسرهای قدیمی استیل و فلزی توسط مهندسین و کادر باسابقه در زمینه طراحی ، ساخت و اجرای پروژه های مختلف صنعتی توسط نرم افزارهای مهندسی بالغ بر ۱۰ سال سابقه کاری، تاسیس گردیده است.

جهت دریافت مشاوره و خرید انواع پکیج تزریق، میکسر شوینده و… با شماره ۳۳۲۲۲۱۲ – ۰۹۳۸ و یا به آدرس اینترنتی این شرکت به نشانی www.ariasaanat.com مراجعه فرمایید. همچنین جهت خرید حضوری از کارخانه می توانید به نشانی تهران، شهرک صنعتی پرند، خیابان نو آور یک، پلاک ٦ ورودی نگهبانی شهرک صنعتی پرند سمت راست سوله،سپیدکاران مراجعه نمایید.

موقعیت مکانی شرکت آریا صنعت

کلام آخر

با در نظر گرفتن مطالب گفته شده می توان نتیجه گرفت که پکیج های تزریق در زندگی ما بسیار تاثیر گذار هستند. وظیفه اصلی این پکیج ها، تزریق مواد شیمیایی به سیالات می باشد.

این تزریق ممکن است در راستای ضدعفونی کردن آب مصرفی مردم یا حتی در راستای جلوگیری از انفجار در صنایع پتروشیمی صورت بگیرد.

صنایع پتروشیمی، آب و فاضلاب، مواد غذایی و پالایشگاه ها از جمله مهمترین صنایعی هستند که به استفاده مداوم از پکیج های تزریق مشغول اند.

گروه آریا صنعت، به عنوان یک شرکت سازنده پکیج های تزریق در تلاش است تا با به کارگیری تیمی متخصص و حرفه ای و استفاده از فرمولاسیون خاص در تولید تجهیزات، بهترین انواع پکیج های تزریق را تولید کرده و با بهترین قیمت به صنایع مصرف کننده عرضه نماید تا برای تولید یا فرآوری محصولاتی با کیفیت از آنها استفاده نمایند.

تمامی محصولات تولید شده در این شرکت هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ جنس ساختاری بدنه در کیفیتی بالا قرار دارند که بالاترین دوام و ماندگاری را نیز به شما ارائه می دهند.

امید است مطالب ذکر شده، زمینه آشنایی شما با پکیج تزریق و کاربردهای آن را فراهم کرده باشد.

سوالات متداول پکیج تزریق

در واقع، پکیج تزریق مجموعه ای متشکل از اجزایی دقیق مانند مخزن، میکسر، پمپ های تعیین دوز و… است که مطابق مقدار دوز تعیین شده عملیات تزریق ماده شیمیایی به سیال را انجام می دهند…..

همانطور که گفته شد، امروزه از پکیج های تزریق استفاده زیادی صورت می گیرد. اما از مهمترین کاربردهای پکیج تزریق که در زندگی روزمره ما نقشی مهم و اساسی دارند، می توان به صنعت آب و فاضلاب و پالایشگاه ها اشاره کرد…

برای خرید پکیج تزریق مناسب، باید در نظر داشته باشید که جنس مخزن، پمپ و اتصالات دستگاه به حدی خوب باشد که هنگام برخورد با مواد شیمیایی در طولانی مدت، مورد سایش و خوردگی قرار نگیرد.

2 دیدگاه دربارهٔ «پکیج تزریق»

دیدگاهتان را بنویسید

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× درخواست سفارش